Automatyka przemysłowa - automatyzacja procesów produkcyjnych

W dzisiejszych czasach rynek produkcyjny wygląda kompletnie inaczej, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Jedną z podstawowych różnic, a zarazem przewodnią myślą ewolucyjną jest automatyzacja. Posuwa się ona naprzód niemal w każdej dziedzinie i nie ma w tym niczego dziwnego. Automatyka przemysłowa pozwala odpowiadać przedsiębiorstwom na coraz większe zapotrzebowania rynku. To właśnie główny powód tego, że automatyzacja procesów produkcyjnych cieszy się rosnącą popularnością, a wiadomości z rynku potwierdzają tylko, że jest to właściwy kierunek rozwoju dla firm z bardzo wielu branż.


Czym jest automatyka przemysłowa?

Automatyka przemysłowa to najprościej mówiąc dział inżynierii, który odnosi się do sterowania różnego rodzaju procesami produkcyjnymi, wyłączając z niego człowieka lub ograniczając jego udział w produkcji do niezbędnego minimalnego udziału. W ten sposób czynności, które np. były wykonywane ręcznie, są wykonywane przez maszyny. 

Takie podejście usprawnia całe procesy produkcyjne i wytwórcze, zwiększa wydajność oraz jakość itp. Innymi słowy, automatyka przemysłowa wpływa w dużym stopniu na całe przedsiębiorstwa, znacząco je usprawniając.


Korzyści wynikające z automatyzacji procesów produkcyjnych

Wraz z intensywnym rozwojem technologicznym, automatyzacja jest już obecna praktycznie we wszystkich sektorach przemysłowych. Możesz zaopatrzyć swoją firmę w technologię zasilania oraz połączeń, urządzenia pomiarowe, kontrolne, napędowe itp. Przyjrzyj się temu, co zyskasz dzięki zastosowaniu automatyzacji procesu produkcyjnego w swoim zakładzie:

  • Niższe koszty - zarówno pod względem produkcyjnym, jak i operacyjnym.

  • Wzrost wydajności - tym samym zwiększysz konkurencyjność swojej firmy, mogąc zaoferować więcej towarów, w krótszym czasie.

  • Stabilność produkcji - dzięki zautomatyzowanym procesom produkcyjnym, wiele czynności dotychczas wykonywanych ręcznie, będzie bardziej stabilne. Chodzi przede wszystkim o wykonywanie monotonnych czynności, które się powtarzają. Wpłynie to także na ogólną dokładność, co jest możliwe poprzez eliminację czynnika ludzkiego.

  • Zwiększenie bezpieczeństwa - maszyny mogą pracować w warunkach, które dla człowieka są np. szkodliwe. Chronimy w ten sposób pracowników, a sam zakład na tym nie traci.

  • Większa jakość - dzięki odpowiedniemu wdrożeniu automatyzacji procesów produkcyjnych w zakładzie, wszelkiego rodzaju czynności będą wykonywane z taką samą precyzją, co wpłynie na finalną jakość produkowanego towaru.

Co więcej, uważa się, że w przyszłości w ramach automatyki przemysłowej, coraz ważniejsze będzie połączenie automatyki z informatyką. Intensywny rozwój tych dwóch branż ma zapewnić jeszcze większą wydajność oraz doskonalsze i innowacyjne produkty.


Automatyka przemysłowa - automatyzacja procesu produkcyjnego w praktyce

Automatyzacja procesów produkcyjnych po prostu się opłaca - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Istotne jest jednak to, co automatyka przemysłowa oznacza w praktyce dla Twojego zakładu. Rozpoczynając z nami współpracę, możesz liczyć na w pełni profesjonalną obsługę oraz pomoc we wszelkich zagadnieniach związanych z automatyzacją. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  • Programowanie robotów i sterowników PLC - są one jedną z głównych części całej automatyki przemysłowej. To one są odpowiedzialne za sterowanie konkretnymi procesami produkcyjnymi, komunikacje z innymi elementami (np. panele HMI, przemienniki częstotliwości) oraz kontrolowanie maszyn na liniach produkcyjnych. Oferujemy programowanie robotów przemysłowych produkcji takich firm jak Comau, ABB, Kuka.

  • Projektowanie i realizacja stanowisk zrobotyzowanych - współpracując z nami w tym zakresie, możesz liczyć na wizualizację stanowisk w środowisku CAD, niezbędne dokumenty z zakresu dokumentacji techniczno-ruchowej, zgodność rozwiązań z normami bezpieczeństwa UE, montaż oraz uruchomienie stacji w Twoim zakładzie.

  • Pełna oferta produktowa z zakresu automatyki przemysłowej - współpracując z nami możesz być pewien, że automatyzacja procesów produkcyjnych w Twoim zakładzie przebiegnie sprawnie, abyś mógł cieszyć się ze wszystkich korzyści związanych z automatyką przemysłową.


Co więcej, prowadzimy szkolenia związane z robotami ABB oraz Comau oraz zapewniamy wszelkie zasoby, niezbędne do ich przeprowadzenia.

Chciałbyś o coś nas zapytać? Nie czekaj. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Twoje pytania. Umów się na darmową konsultację, abyśmy jak najszybciej mogli podjąć współpracę i zautomatyzować procesy produkcyjne w Twoim zakładzie. Czekamy na Twój telefon.

 

Poznaj naszą ofertę

Wszelkie prawa zastrzeżone
przez
ABC CONTROL
© 2020-2024

DEA STUDIO