Linia produkcyjna i linie paletyzacji [zrobotyzowane]

Obecnie każde przedsiębiorstwo, które wytwarza jakieś produkty, potrzebuje być wyposażone w linię produkcyjną. Co ciekawe, nie oznacza to, że musi być to zrobotyzowana linia produkcyjna, chociaż niewątpliwie coraz częściej właśnie w ten sposób one wyglądają. Z czasem w ramach automatyki przemysłowej zaczęły pojawiać się także linie paletyzacji, które są niezwykle przydatne na potrzeby szybkiego przygotowania towaru do transportu, ekonomicznego zarządzania przestrzenią transportową itp. Zdajesz sobie z tego sprawę i chciałbyś wprowadzić linie produkcyjne oraz paletyzacji w swojej firmie? W takim razie jesteś we właściwym miejscu.

Linia produkcyjna - czym tak właściwie jest?


Linia produkcyjna to mówiąc wprost zespół maszyn, które są ze sobą zestawione i sterowane w taki sposób, aby stanowiły jedną całość. Warto jednak pamiętać, że linią produkcyjną możemy nazywać także stanowiska ręczne, które ustawione zostały w taki sposób, aby ich kolejność oddawała całość jakiegoś konkretnego procesu produkcyjnego, technologicznego itp.

Za sprawą linii produkcyjnej możliwe jest usystematyzowanie wykonywanych czynności produkcyjnych w taki sposób, aby były one:
  • możliwie jak najbardziej wydajne,
  • dawały odpowiednią jakość produktu końcowego,
  • bezpieczne dla ludzi i środowiska pracy.

Obecnie linia produkcyjna posiada kilka pewnych cech charakterystycznych, które warto wymienić. Przede wszystkim, maszyny są rozmieszczone w taki sposób, aby tworzyły one linie. Co więcej, produkcja jest częściowo lub całościowo zautomatyzowana, a nadrzędny system sterowania jest spoiwem dla pracy na całej linii produkcyjnej.

Linie paletyzacji - czym tak właściwie są?


Wiedząc już, czym jest linia produkcyjna, możemy przejść do kolejnego rodzaju zrobotyzowanych linii, a konkretnie do linii paletyzacji. Są one odpowiedzią automatyki przemysłowej na fakt, że sama paletyzacja jest zaliczana do jednych z najbardziej pracochłonnych i uciążliwych prac. Często w związku z tą czynnością, pojawiają się też dość duże straty dla przedsiębiorstwa. To właśnie sprawiło, że coraz więcej firm decyduje się na automatyzację tego stanowiska, poprzez zrobotyzowane linie paletyzacji.

Sama paletyzacja polega po prostu na odpowiednim rozmieszczaniu towaru na palecie w ściśle określonym porządku. Wiele firm posiada bardzo rygorystyczne przepisy względem np. ułożenia towaru na paletach z tego powodu robotyzacja linii paletyzacji staje się coraz bardziej popularna.

Pozwala ona na większą precyzje względem ręcznego wykonywania tej czynności oraz usprawnia i przyspiesza cały proces. Linie paletyzacji automatyzują całość procesu, dzięki czemu można liczyć na zwiększoną efektywność produkcji, redukcję kosztów, wyższą jakość, wydajność itp.

Linie paletyzacji oraz produkcyjne w Twojej firmie


Jeśli chciałbyś zautomatyzować procesy produkcyjne w swojej firmie, skontaktuj się z nami. W ABC Control specjalizujemy się już od 17 lat m.in. w wykonywaniu linii produkcyjnych oraz linii paletyzacji, które możemy zaprojektować, spersonalizować i zrealizować specjalnie na indywidualne potrzeby Twojej firmy.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania z zakresu automatyki przemysłowej, a w tym zrobotyzowanych linii paletyzacji oraz produkcji, umów się na darmową konsultację. Przed rozpoczęciem współpracy odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, abyś mógł świadomie podjąć decyzję o automatyzacji procesów produkcyjnych w Twojej firmie.
 

Poznaj naszą ofertę

Wszelkie prawa zastrzeżone
przez
ABC CONTROL
© 2020-2023

DEA STUDIO