Paletyzacja kartonów i worków [paletyzator]

Paletyzacja towarów to ważna część procesu produkcyjnego, także w jego zautomatyzowanej formie. Jednymi z najczęściej wykorzystywanych jej rodzajów jest paletyzacja kartonów oraz worków, zbiorników, balotów oraz innych produktów. Nasza firma posiada w swojej ofercie paletyzatory najwyższej jakości, które z powodzeniem sprawdzają się w wielu firmach, a które wykonujemy także pod kątem indywidualnych potrzeb klienta. Jeśli chcesz skorzystać z automatyki przemysłowej w zakresie paletyzacji kartonów lub worków, nasza firma ABC Control z przyjemnością Ci pomoże.

Na czym polega paletyzacja z wykorzystaniem paletyzatora?

Paletyzacja to proces układania towarów na paletach, w określonych jednostkach, w ściśle określony sposób. W związku z faktem, że proces ten jest związany często z ciężką pracą, a także powstawaniem strat, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wykorzystanie rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej w tym zakresie. Za sprawą paletyzatorów, możliwa jest wydajniejsza i bardziej jakościowa paletyzacja, co często prowadzi do redukcji kosztów, możliwości zwiększenia mocy produkcyjnych oraz odciążenia pracowników w ciężkiej i monotonnej pracy.

Paletyzatory do paletyzacji towarów

Nasza firma dostosowuje paletyzator do potrzeb Twojego zakładu w najbardziej możliwy sposób. Projekty wykonujemy zgodnie z ustaleniami, a nasze dotychczasowe realizacje m.in. paletyzatorów, tylko to potwierdzają.

Wykonujemy różnego rodzaju linie paletyzacji na indywidualne zamówienia. Od najprostszych robotów wykorzystywanych do układania towaru pochodzącego z jednej linii produkcyjnej, po podwójne stacje paletyzacji, które obsługiwać mogą dwie linie produkcyjne i przekazują towary na dwie linie transportowe. W zależności od potrzeb Twojej firmy, chwytak paletyzatora może obsługiwać zarówno worki, jaki i kartony oraz inne opakowania, w których znajduje się produkowany przez Ciebie produkt. Przy nietypowych kształtach towaru, zaprojektujemy dla Ciebie odpowiedni chwytak.

Paletyzacja kartonów

Paletyzacja kartonów za pomocą zautomatyzowanej linii paletyzacji, jest coraz częściej stosowana w zakładach produkcyjnych na całym świecie. Podobnie jak w przypadku innych towarów, robot do paletyzacji kartonów musi być odpowiednio dopasowany i przygotowany do pracy z konkretnym typem towaru.

Przygotowywane przez nas paletyzatory, poradzą sobie z towarami o różnym kształcie, masie, wymiarze itp. Należy jednak pamiętać o tym, że muszą one być wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem, np. zwracać uwagę na maksymalny udźwig uchwytu paletyzatora, aby nie uległ on awarii.

Paletyzacja worków

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku paletyzatorów do paletyzacji worków. Są one projektowane z myślą o pobieraniu z taśmy transportowej worków, a następnie układaniu ich na paletach. Wykonywane przez nas paletyzatory obsługują worki o różnym kształcie, wymiarze, masie, zawartości itp. Chociaż posiadają one zawsze pewien “zapas” przy maksymalnym obciążeniu, to warto odpowiednio kontrolować ten parametr.

Umów się na darmową i niezobowiązującą konsultację. Przedstawisz nam swoją sytuację, a my, bez żadnego problemu, zapoznamy się i przedstawimy najbardziej optymalne rozwiązanie dla Twojej firmy.
 

Poznaj naszą ofertę

Wszelkie prawa zastrzeżone
przez
ABC CONTROL
© 2020-2023

DEA STUDIO