Przenośnik rolkowy i przenośniki taśmowe

Jednymi z najbardziej podstawowych elementów w automatyce przemysłowej na liniach produkcyjnych, paletyzacji itp., są przenośniki rolkowe i taśmowe. To właśnie z nich w dużej mierze się one składają i to na nich towary są transportowane, podczas gdy maszyny na liniach produkcyjnych lub paletyzacji, wykonują swoją pracę (np. obracają towary, pozycjonują itp.). Przenośnik taśmowy oraz rolkowy bardzo często jest także pierwszym etapem do automatyzacji produkcji i innych procesów w firmie.
 

Przenośniki rolkowe i taśmowe jako podstawowy element wewnętrznego transportu


Aby przyspieszyć tempo produkcyjne w zakładzie, niezbędnym elementem linii produkcyjnych będą linie transportowe. To właśnie na nie składają się przenośniki rolkowe i taśmowe, dzięki którym możliwe jest transportowanie różnego rodzaju produktów, kartonów, worków, a także różnego rodzaju elementów produkcyjnych produktów docelowych. Warto jednak znać różnice jakie zachodzą pomiędzy nimi i wiedzieć w jakich sytuacjach najlepiej jest się zdecydować na konkretny rodzaj przenośnika.
 

Przenośnik rolkowy


Przenośniki rolkowe najczęściej wykorzystuje się na potrzeby transportu towarów, na niewielkich odcinkach wewnątrz zakładu. Świetnie sprawdzają się także w przypadku produktów o regularnych kształtach, jak np. kartony, euroboksy, małe palety itp. Istotny jest fakt, że przenośniki rolkowe najlepiej wykorzystywać do transportu towarów, które posiadają płaskie dno, aby nie ulegały one zniszczeniu w trakcie transportowania oraz nie blokowały.

Bardzo ważne jest to, że przenośniki rolkowe mogą być wykorzystywane samodzielnie, ale także będą odpowiednie do wykorzystania w zautomatyzowanych liniach transportu bliskiego, liniach produkcyjnych, stacjach lub liniach paletyzacji itp. Bez problemu można do nich zamontować różnego rodzaju bandy boczne, podpory, ograniczniki itp. Dzięki temu ich konfiguracja jest niemal dowolna i świetnie sprawdzą się w każdej firmie.
 

Przenośnik taśmowy


Przenośniki taśmowe są bardzo popularnym rozwiązaniem, które jest wykorzystywane w wielu różnych gałęziach przemysłu. Jest to spowodowane m.in. tym, że istnieją duże możliwości dostosowania przenośników taśmowych na potrzeby konkretnej firmy, branży, towarów itp. Znajdują one swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie przenośniki rolkowe nie mogą się sprawdzić.

Najczęściej będą to sytuacje, w których konieczne jest transportowanie różnego rodzaju towarów sypkich, małogabarytowych itp. Chociaż znajdują one swoje zastosowanie także na potrzeby transportu m.in. kartonów, skrzyń, worków itp. Na uwagę zasługuje fakt, że przenośniki taśmowe świetnie sprawdzą się także na potrzeby transportu na różnych wysokościach, ponieważ mogą one przemieszczać towary nie tylko w poziomie, ale także pod kątem do nawet 30 stopni.
 

Przenośniki taśmowe i rolkowe w wewnętrznym transporcie towarów Twojej firmy


Jeśli jesteś zainteresowany automatyką przemysłową i chciałbyś wdrożyć automatyzację procesów produkcyjnych w swojej firmie, to przenośniki taśmowe i rolkowe będą odpowiednim pierwszym krokiem w tę stronę. Nasza firma od 17 lat specjalizuje się w ich konstruowaniu i montowaniu, a zdobytą wiedzę oraz umiejętności wykorzystamy na potrzeby współpracy z Twoją firmą.

Skontaktuj się z nami, a przekażesz nam czego oczekujesz od automatyki przemysłowej. My natomiast dowiemy się dla jakich towarów potrzebujesz przenośników taśmowych lub rolkowych (wymiary, obciążeczenie), a także w jakim środowisku będą funkcjonowały (kąt pracy, prędkość transportu, ilość załączeń przenośnika w jednostce czasu). Na tej podstawie, będziemy mogli przedstawić Twojej firmie najkorzystniejszą kombinację przenośników taśmowych i rolkowych. Czekamy na Twój telefon.
 
 

Poznaj naszą ofertę

Wszelkie prawa zastrzeżone
przez
ABC CONTROL
© 2020-2023

DEA STUDIO