Zrobotyzowana stacja spawalnicza [Robot Spawalniczy]

Jednym z podstawowych zadań automatyki przemysłowej jest wyłączenie człowieka z prac, które zagrażają jego życiu lub zdrowiu. Dzięki temu, widocznie polepszają się standardy pracy. Jednym z tego typu narzędzi jest tzw. robot spawalniczy, czyli zrobotyzowana stacja spawalnicza, dzięki której spawanie nie jest już szkodliwe dla człowieka z uwagi na to, że robot wykonuje tą trudną pracę wg przygotowanego wcześniej programu. Jeśli jesteś zainteresowany robotami spawalniczymi, to znalazłeś się we właściwym miejscu.

Czym jest zrobotyzowana stacja spawalnicza?

Zrobotyzowana stacja spawalnicza to mówiąc najprościej urządzenie, które potrafi wykonywać czynność spawania, za pośrednictwem odpowiedniego zaprogramowania. Ten element automatyki przemysłowej jest bardzo często wdrażany podczas automatyzacji procesów produkcyjnych. Wynika to m.in. z faktu, że samo spawanie jest niebezpieczne i trudne dla człowieka.

Podczas spawania m.in. powstają gazy, które są szkodliwe dla człowieka i kwalifikują stanowisko spawacza do pracy w trudnych warunkach. Wykorzystanie robota spawalniczego w firmie, eliminuje szkodliwe warunki pracy, jednak nie wyklucza całkowicie pracownika ze spawania, ponieważ zrobotyzowana stacja spawalnicza potrzebuje operatora.
 

Czy warto zdecydować się robota spawalniczego?

Jeśli w Twojej firmie spawanie jest elementem procesu produkcyjnego, to jak najbardziej robot spawalniczy jest urządzeniem dla Ciebie. Na dowód tego można przywołać kilka podstawowych korzyści, jakie niesie za sobą zakup zrobotyzowanej stacji spawalniczej, np.:
  • Wysoka wydajność robota spawalniczego - w porównaniu z manualną pracą spawacza, zrobotyzowana stacja spawalnicza jest kilkukrotnie wydajniejsza. Wszystko za sprawą efektywnego jarzenia łuku, które podczas spawania manualnego jest utrzymywane średnio na poziomie 26%. Natomiast robot spawalniczy, utrzymuje jarzenie łuku na poziomie od 65% do 70% przez cały czas pracy.
  • Brak konieczności zatrudniania specjalisty - do wykorzystania zrobotyzowanej stacji spawalniczej nie jest niezbędne znalezienie spawacza, a jedynie wyszkolenie lub zatrudnienie operatora robota spawalniczego. Wykwalifikowanych spawaczy jest coraz mniej, przez co trudno o prawdziwego specjalistę. Na szczęście robot spawalniczy rozwiązuje ten problem.
  • Powtarzalność przy zachowaniu wysokiej jakości - roboty spawalnicze są w stanie utrzymywać bardzo wysoką jakość spoin przez cały czas pracy, a co najważniejsze - wykonują to powtarzalnie, co często w spawaniu manualnym jest trudne do osiągnięcia.

Zrobotyzowane stacje do spawania w Twojej firmie

Nasza firma wykonuje najwyższej jakości stacje spawalnicze, które wykorzystują metody spawania detali MAG oraz MIG. Poprzez zastosowanie w naszych zrobotyzowanych stacjach spawalniczych obrotowego trzyosiowego pozycjonera, nasz robot spawalniczy zapewnia pełne wykorzystanie czasu pracy. Jest to możliwe poprzez wykonywanie spawania, podczas gdy operator ściąga i zakłada detale.

Co więcej, na zamówienie wykonujemy przyrządy spawalnicze do konkretnych detali. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej, skontaktuj się z nami.

Jeśli chcesz zautomatyzować proces spawania w produkcji, skontaktuj się z nami. Podczas niezobowiązującej rozmowy przekażesz nam wszystkie ważne dla Ciebie szczegóły, uzgodnimy parametry dla stacji lub linii spawalniczej i będziesz mógł podjąć współpracę z naszą firmą. Czekamy na Twój telefon.
 

Poznaj naszą ofertę

Wszelkie prawa zastrzeżone
przez
ABC CONTROL
© 2020-2023

DEA STUDIO